Devremülk İptali

Makale , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Devremülk İptal Etmek İstiyorum

Devremülk sözleşmesi ile devre tatil sözleşmesi kavramlarının tanımlarını yapmakta fayda var. Devremülk nasıl iptal edilir, Kat Mülkiyeti Kanununa göre. mesken olarak kullanılmaya elverişli bir yapı ve ya bağımsız bölümün yılın belirli dönemlerinde ve yıl içerisinde en az on beş gün olmak üzere mülkiyet hakkının devremülk alıcısı ile satıcısı arasında yazılı olarak şartlara bağlandığı resmi şekilde yapılan sözleşmedir. 

Devremülk sözleşmesi cayma hakkı

Satıcı, ilgili yönetmelik kapsamında düzenlenen sözleşmelerin akdedilmesinden en az bir gün önce tüketicilere yazılı şekilde ya da e-posta, kısa mesaj gibi kalıcı veri saklayabilen araçlarla ön bilgilendirme formu vermekle yükümlüdür.  Ön bilgilendirme formunun içerik olarak tüketiciye gerektiği şekilde veya hiç verilmemiş olması halinde tüketici cayma hakkını on dört günlük sürenin bittiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanabilir.

Tüketicilerin devre tatil, devremülk sözleşmelerini 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve herhangi bir cezai şart ödemeden fesih cayma hakkı bulunmaktadır.

Cayma hakkına dair bildirim, süresi içinde şahsi hak doğuran ön ödemeli devre tatil sözleşmeleri bakımından yazılı şekilde ya da e-posta, kısa mesaj gibi kalıcı veri saklayabilen araçlarla yapılmalıdır. Ayni hakka konu taşınmazlara ilişkin sözleşmeler bakımından ise, bildirim noter kanalıyla yapılmalıdır. Ancak her halde cayma bildiriminin noterden yapılmasında fayda var.

Devremülk nasıl iptal edilir 

Tüketicilerin devre tatil sözleşmelerini 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve herhangi bir cezai şart ödemeden fesih hakkı bulunmaktadır.Tüketici 1 yıl boyunca devremülk cayma, iptali hakkını kullanabilir.

Ön ödemeli devremülk sözleşme iptali

Devremülk cayma hakkı kullanımı ve şekli

Devremülk sözleşmelerinin iptali, noter aracılığıyla yapılır. Bu konuda uzman kadrosuyla devremülk iptali, devremülk cayma hakkınızı kullanmak istiyorsanız;

Av. Fatih YEŞİLYURT’u 

05394793051 nolu telefondan arayarak;

veya fatihyesilyurt330@gmail.com  adresine mail atarak

ULAŞABİLİRSİNİZ..

Hattuşa Vacation Thermal Club İptali / HATTUŞA VACATION TERMAL CLUB İptali / Hitit Ayaş Termal Sağlık Merkezi & Tatil Köyü İptali / Royal Termal Afyon İptali / Akasya Vadisi İptali / Aklandia Termal Resort İptali / Akropol Termal İptali / Çağ Termal-Çağ Hayme Sultan-MNT Anatolia Devre Mülk İptali / Cesur Termal Devremülk İptali / Erzin İsos Termal Devremülk İptali / Göral Termal Armutlu Devremülk Devretatil İptali Cayma / Hattuşa Astyra Termal & SPA Devremülk İptali / Karaderili Şirketler Grubu İptali Cayma Hakkı / Yalova Thermal Palace Devremülk Cayma / Terma City Otel Cayma Hakkı / Sarot Termal Cayma Hakkı / Özgül Termal Cayma Hakkı / Naskon Sapphire Resort Cayma Hakkı / İhlas Armutlu Tatil Köyü Devremülk İptali / Hitit Ayaş Termal Sağlık Merkezi & Tatil Köyü Devremülk İptali / Taraklı Termal Cayma Avukatı

2 thoughts on “Devremülk İptali

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir