Devremülk sözleşmesinden cayma, noter ihtarı örnek dilekçe

Uncategorized , , , , , , , , , , , , , , , ,

İHTARNAME

 

İHTAR EDEN (KEŞİDECİ)          :……. Tc No:…..

                                                             

ADRES                                             :……. Adapazarı/SAKARYA

 

VEKİLİ                                            : Av. Fatih YEŞİLYURT Sakarya Barosu Sic. No:1027

 

ADRES                                             : Cumhuriyet Mah. 198. Sok. No:2/301 Adapazarı/SAKARYA

 

KARŞI TARAF(MUHATAP)       :……. Sağlık Termal Turizm İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.

                                                          

ADRES                                            : ……

 

KONU                                              : Taraflar arasında imzalanmış sözleşme tarihi 25.07.2018 olan Devre Mülk/Devre Tatil Sözleşmesinin feshedilmesi /cayma hakkımızın bildirilmesinden ibarettir.

 

AÇIKLAMALAR ve İHTAR EDİLEN HUSUSLAR                       :

Tarafımız ile şirketiniz arasında 15.09.2019 tarihinde Yalova ili Termal İlçesi Killi Orman Mevkiinde bulunan G22D14C2D Pafta, 424 Ada 23,24,25,26 ve 27 parsellerinden birinin üzerinde kurulu bağımsız bölümlerden birinin 7/3650 hissesinde bulunan devre mülk/devre tatilin/haftanın kullanımını kapsayacak şekilde sözleşmeye konu tesiste devre mülk/devre tatil sözleşmesi imzalanmıştır.

Devre mülk/devre tatil 77136099 nolu sözleşmesi uyarınca şirketinize 20000 TL ödeme yapılmıştır. Tarafımızla şirketiniz arasında imzalanmış olan sözleşme yasal şartları taşımadığı gibi iş bu ihtarname ile 14 günlük yasal cayma hakkımı kullanılarak sözleşmeyi feshettiğimizi bildirir, şirketinize ödenmiş olan bedelin ve sözleşme kapsamında imzalanan tüm senetlerin iptali ile 14 gün içerisinde senetlerin ve elinizde bulunan diğer belgelerin tarafımıza iadesinin sağlanması gerekmektedir.

      2-Yukarıda belirtildiği gibi tarafınızca aramızda imzalanan 77136099 nolu sözleşme yukarıda belirtilen şartları taşımaması Tüketicin Korunması Hakkındaki Kanun ile Devre Tatil Sözleşmeleri Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik uyarınca sözleşmeyi tek taraflı olarak feshettiğimi bildirir,  iş bu ihtarnamenin tarafınıza tebliğinden itibaren 3 gün içerisinde irtibata geçilmesini 5 gün içerisinde ise ödenmiş olan toplam 20000 TL‘nin Sakarya Caddesi / Sakarya Şubesi  IBAN Numarası: TR 0 0100 2364 5749 7439 5004 nolu hesaba göndermenizi, yine imzalanan tüm senetlerin iptali ile müvekkile ait tarafınızda bulunan tüm belgelerin tarafımıza iadesinin sağlanmasını aksi halde yargılama giderleri ve vekâlet ücreti tarafınıza ait olmak üzere yasal yollara başvurulacağı, fazlaya dair her türlü talep ve dava hakkımız saklı kalmak kaydı ile tarafınıza ihtaren bildirilir. 23.09.2019

 

Daha fazla bilgi için;

Av. Fatih YEŞİLYURT’u 

05394793051 nolu telefondan arayarak;

veya fatihyesilyurt330@gmail.com  adresine mail atarak

ULAŞABİLİRSİNİZ..

 

Sayın Noter: İş bu iki sayfa ve 3 nüsha ihtarnamenin bir örneğinin muhataba tebliğini, bir örneğinin dairenizde hıfzını ve bir örneğinin de tebliğ şerhine havi olarak tarafıma verilmesini arz ve talep ederim. 02.08.2018

 

 

                                                                                                                  

İhtar Eden (KEŞİDECİ )

  ………..     Vekili   Av. Fatih YEŞİLYURT

                                                                                                                        

5 thoughts on “Devremülk sözleşmesinden cayma, noter ihtarı örnek dilekçe

 1. Lütfen yardım edin aynı bu şekilde bnada senet imzalattılar anlattıklarıyla sozleede yazanlar tutmuyo ve şuan çok pişmanım bn zaten icralık borcu olan bı insanım küçük ödemelerle yer sahibi olmayı düşünerek cumartesi günü gittik binbir çeşit konuşmayla ikna ettiler imzaladık bugün pazartesi ve ben fesh etmk cayma hakkimi kullnmk istiyorum neler yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim

  1. Merhaba Ayşe Hanım,

   Tarafımıza 0539 479 3051 numaralı telefondan bize ulaşırsanız konu hakkında daha detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

 2. Daha once aldıgim devremuk termal tesisi sahip degistirdiginden sizin yeri alacagiz diyerek davet ettiler.sizin daha onceki yerden size borc cikar diyerek burdan alirsan iki kattina satarız diyerek bana kendi yerlerinden yer sattilar .banka kartimda 47000 binlira cektiler ben anladigimda is isten gecmisti iptal etmek istedim noterden ihtar cektir dediler iki sozlesme var biri bizde kalacak dedilir bendeki sahte imzam var ama ayrinti yazilmamis baska bir firma uzerinde kendi hiselerini sattilar muhattap bulamiyorum telofona bakan yok .

  1. Merhaba İsa Bey,

   Tarafımıza 0539 479 3051 numaralı telefondan bize ulaşırsanız konu hakkında daha detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

 3. Mrb Fatih Bey,

  Örnek ihparnameniz için cok tesekkürederim.

  Benim sözleşmemin üstünde Hisseli Gayrimenkul Satış sözleşmesi yazıyor. Devre mülk diye bir ibare yok. dilekcede yazan ” devre mülk/devre tatil sözleşmesi” ibaresi yerine ” Hisseli Gayrimenkul Satış sözleşmesi ” mi yazmalıyım ?

  ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  iyi çalışmalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir